Me datë 01.01.2022, rreth orës 00:10, në “Don Bosko”, ka rënë zjarr në katin e katër të një pallati, në banesën në pronësi të shtetasit G. B., ku ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Artikulli paraprakNATA E NDËRRIMIT TË VITEVE, FISHEKZJARRE E NGJYRA, JA SI BËHEN FESTIMET NË DISA VENDE TË BOTËS
Artikulli tjetërDEL BILANCI/7 TË PLAGOSUR NGA FISHEKZJARRËT DHE NJË NGA PLUMBI QORR NATËN E NDËRRIMIT TË VITEVE