Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër.
 

Është shpërthyer një lokal pranë shkollës Pyjore por fatmirësisht nuk ka patur viktima por janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Mësohet se lokali është pronë se shtetases H.F.

Akoma nuk dihen motivet e këtij shpërthimi por policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.