Kryeministri Edi Rama mban fjalën në ceremoninë shtetërore të varrimit të Ismail Kadaresë

“Po montohej për një shfaqje sonte në darkë. Lëreni aty. Nuk ka më mirë. Askujt nuk do ti shkonte në mëndje rastësia që solli këtu enkas për Ismailin dhe më mirë sesa nën hijen e saj, shqiptares që I takon botës, asesi tjetër nuk mund të bëhej ceremonia e përcjelljes nga jeta të shqiptarit që I takon botës.

Nën hijen e shenjtores së tij të dashur, Ismaili symbyllur do të ndihej i marrë në mbrojtje nga të tërë ata që s’e donin.”

Artikulli paraprakZBARDHEN EMRAT, JA KUSH KANDIDON PËR KREUN E GARDËS SË REPUBLIKËS
Artikulli tjetërQARKU SHKODËR, ASGJËSOHEN 1679 BIMË KANABIS, 1 I ARRESTUAR