Lëkundet Italia, tërmeti 5.4 ballë rikthehen frikën pas Amatrices

Italia qendrore është lëkundur nga një tërmet me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter duke rikthyer frikën dhe panikun te qytetarët. Lëkundjet janë ndjerë në Umbria, Marche, Abruzzo dhe disa qytete të tjera në italinë qendrore, ndërsa në Romë njerëzit kanë dalë nga banesat të frikësuar. Epiqendra ishte në Perugia dhe Terni, ndërsa nuk raportohet për dëme materiale dhe në njerëz. Në gusht nga tërmeti në Amatrice humbën jetën mbi 300 persona. d.b/shqiptarja.com Licenza Creative Commons Ndalohet riprodhimi i shkrimit! perugia rome amatrice italia temert