Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në ishullin e Kretës, në Greqi.

Mediet fqinje raportojnë se lëkundja ka qenë me madhësi 4.1 të shkallës rihter dhe është regjistruar në orën 03:35 me orën greke.

Tërmeti është regjistruar në një zonë deti, në veriperëndim të Heraklion, sipas Institutit Gjeodinamik. Lëkundja ka qenë me një thellësi fokale prej 65.2 kilometra.

D73887cd F862 4c1f 843a A847ecdf8e3f