Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pak çaste më parë në Tiranë. Qendra Evropiane e Tërmeteve (ESCM) raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4 të shkallës rihter.

Dridhja e tokës ka qenë e fortë dhe është ndjerë shumë nga qytetarët, duke krijuar panik. Ndërkohë, lëkundja ka qenë 36 kilometra nga Tirana dhe 17 kilometra nga Shijaku.

Edhe gjatë natës së kaluar është regjistruar një tjetër lëkundje e fortë, me magnitudë 3.7 të shkallës rihter.