Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë për turistët polakë të cilët kanë lënë spitalin në gjendje të mirë shëndetësore.

Ministrja Manastirliu ka shprehur mirënjohjen ekipeve mjekësore të spitalit të Vlorës dhe spitalit Memorial Fier, për përgjigjen në kohë.

“Mirënjohje ekipeve mjekësore të Urgjencës së Spitalit Vlorë dhe Spitalit Memorial Fier për ofrimin e ndihmës mjekësore në kohë rekord, për turistët polakë, të cilët sot kanë dalë nga të dy spitalet në gjendje të mirë shëndetësore”, shkruan Manastirliu.

Artikulli paraprakVAU I DEJËS/ I VURI FLAKËN NJË TOKË NË AKSIN BUSHAT- BARBULLUSH, ARRESTOHET 33- VJEÇARI
Artikulli tjetërESCOBAR: NË BALLKAN, SHBA ZGJEDH PËR PARTNERË ATA QË JANË TË PËRKUSHTUAR NDAJ BE-SË E NATO-S