Leviz Albania, projekti i cili mori jete ne Shkoder vetem pak muaj me pare, mes marreveshjes se nenshkruar mes zv kryeministrit Niko Peleshi dhe ambasadorit te zvicres ne Shqiperi, ka marre udhe dhe tashme jane prezantuar edhe disa prej ideve fituese ne Shkoder, ne ambjentet e Hotel Colosseo.

Jane nje sere projekt idesh fituese te cilat per dy dite me radhe do te perballen ne Shkoder. Por gjate ketij takimi, perfaqesues te ambasades zvicerane, kane kerkuar qe buxhetet te mos sherbejne per rroga por per zbatimin e ideve, dhe per ti sherbyer komunitetit. Leviz Albania, eshte nje projet qe financohet nga qeveria zvicerane dhe ka si focus kryesor shoqerine civile, per ta angazhuar ate ne disa sfida qe shqetesojne komunitetin

Artikulli paraprakSTADIUMI “LORO BORIÇI”, MUNGOJNË 3 MLN EURO PËR PUNIMET
Artikulli tjetërSANDERS DHE TRUMP, FITUES PARA ZGJEDHJET NË NEW HAMPSHIRE