“Vllaznia nuk vodhi asgjë përballë Partizanit në fundjavë dhe e meritoi barazimin”.

Kështu deklaron ish-futbollisti i Vllaznisë Suad Lici. Arbitri Kridens Meta ishte i njëanshëm në favor të Partizanit shprehet Lici. Një vlerësim Lici ka edhe për trajnerin Armando Cungu ndërsa nuk mohon se Vllaznia për pozitat që është në kampionat vijon të jetë e rrezikuar. Vllaznia barazoi 1-1 me Partizanin në fundjavë në një sfidë të shumëdiskutuar dhe me disa episode që shkodranët pretendojnë se janë dëmtuar si ekip.