Policia e Beratit vijon kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e aktivitetit të kundërligjshëm në fushën e lojërave të fatit.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Berat dhe Stacionin e Policisë Dimal konstatuan dy raste të ushtrimit të aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit online.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Berat arrestuan shtetasit L.V., 53 vjeç, dhe F.K., 36 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat, pasi gjatë kontrollit në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit L.V. u konstatua duke ushtruar aktivitetin e lojërave të fatit, loto sporti online shtetasi F.K.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Stacionin e Policisë Dimal proceduan penalisht shtetasit A.K., 20 vjeç, V.B., 46 vjeç dhe D.P., 21 vjeç, banues në Dimal, pasi gjatë kontrollit në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit A.K., u konstatuan duke ushtruar aktivitetin e lojërave të fatit, loto sporti online shtetasit V.B. dhe D.P.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 aparate celular, të cilët dyshohet se përdoreshin për ushtrimin e aktivitetit të lojërave të fatit.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakRRËZOHET HELIKOPTERI USHTARAK, 11 VIKTIMA, MES TYRE EDHE GJENERALI I LARTË
Artikulli tjetërMERR FLAKË NË ECJE MAKINA, SHPËTON SHOFERI. JA PËR ÇFARË DYSHOHET