Kristjan Vulaj është lojtari më I ri që I është bashkuar klubit të futbollit Vllaznia. Ai shpjegoi arsyet e përzgjedhjes së këtij ekipi dhe si është ndjerë deri tani pranë drejtuesve të klubit dhe lojtarëve të tjerë.

Vulaj shton se përmes performancës së tij do të fitojë shpejt zemrat e tifozëve kuq e blu.

Mesfushori me tipare sulmuese ka firmosur për tre vitet e ardhshme me klubin Vllaznia. Vulaj ka lindur në Tuz të Malit të Zi dhe përveçse me Deçiq, ka luajtur edhe me ekipin e Petrovac në superligën malazeze.

 

Artikulli paraprakQYTETARËT E SHKODRËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE
Artikulli tjetërSHPRESË PËR NEGOCIATAT/ BULLGARIA MIRATON PROPOZIMIN E MACRON, HEQ VETON! RAMA: TANI BASHKIMI EVROPIAN TË VEPROJË SHPEJT! META: LAJM I MIRË NGA SOFJA MIKE