KRYEBASHKIAKU I SHKODRËS ANALIZON ATË ÇFARË ËSHTË BËRË GJATË KATËR VITEVE. Lorenc Luka kryetari I Bashkise se Shkodres, ka qene I ftuari I radhës ne emisionin Tonight Star Plus. Ne nje interviste me gazetarin mirsad Sylja, Luka I eshte pergjigjur interesit te publikut per nje sere ceshtjesh te cilat kane shoqeruar ate gjate mandatit te dyte ne krye te Bashkise Shkodres.

Gjate kesaj bisede, Luka eshte shprehur se eshte nje privilegj per ti sherbyer ketij komniteti. Nga ana tjetër, Luka eshte ndalur ne ate cfare eshte bere ne Shkoder gjate drejtimit te tij. Por gjatë bisedes, nuk ka shpetuar pa nje vemendje te vecante ceshtja e ekipit te Vllaznise per te cilen Luka u shpreh se duhet ndryshuar ligji dhe ekipi te kaloje ne duart e privatit. Nen nje situate te nxehte tashme te politikes, Luka ka analizuar ate cfare eshte bere, duke mbyllur ne kete menyre edhe kater vjecarin e dyte te drejtimit te Shkodres, dhe duke I liruar vendin nje zonje, e cila do te ulet ne ate pozicion pas zgjedhjeve te 21 Qershorit.

Artikulli paraprakPD HEDH POSHTË INCIDENTIN E NDODHUR NË BËRDICË
Artikulli tjetërMEHMETAJ: NËNAT E REJA MBESIN PA NJË PUNË