ORGANIZOHET CEREMONIA E DORËZIMIT TË TITULLIT TË NDERIT FAMILJES AGRAJA.

Luce Agraja , akademiku i shquar i cili nuk jeton me, eshte vleresuar me titullin e larte “Nderi i qarkut te shkodres”.

Personalitete te shquara dhe autoritete lokale, familjare dhe te aferm kane marre pjese ne kete ceremoni e cila perkoi me 5 vjetorine ndarjes nga jeta , te atij qe njihet si gjeniu te shkences agro-ekonomike.kryetari i keshillit te qarkut Shkoder Maxhid Cungu vleresoi lart figuren e Luce Agrajes, ndersa tha se ky titull eshte nje inkurajim gjithashtu per brezat e ardhshem ne fushen e dijes.  
INKRON MAXHID CUNGU KRYETAR I KËSHILLIT TË QARKUT SHKODËR  
Luce Agraja eshte diplomuar ne ekonomi ne Universitetin Bujqesor te Kamzes me rezultate te shkelqyera dhe me specializime te shumta ne Greqi, Gjermani dhe ShBA. Ai dha nje kontribut te çmuar ne fushen e doktoratures dhe sidomos ne qarkun e Shkodres.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/cc7KNS81Vv4?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakVLLAZNIA ME TRE BLERJE ZYRTARE
Artikulli tjetërSA BESIM KENI TE POLICIA?