Pesë të vdekur dhe të paktën 18 të plagosur është bilanci i sulmit rus në Pokrovsk.

Shefi i zyrës presidenciale të Ukrainës, Andriy Yermak , shkruan në Telegram , duke dhënë një vlerësim të ri për sulmin rus që mbrëmjen e sotme goditi një ndërtesë banimi në Pokrovsk në rajonin e Donetskut.

Artikulli paraprak“SHQIPËRIA, MALDIVET E EUROPËS”/ “LA REPUBBLICA”, ARTIKULL PËR TURIZMIN NË SHQIPËRI
Artikulli tjetërTRI VLERAT QË KRIPA E DETIT I DHURON TRUPIT, FLOKËVE DHE DHËMBËVE