STERKAJ: VETËM ME TONIN MARINAJ, MUND TI JAPIM ZHVILLIM BASHKISË MALËSI E MADHE. Tonin Marinaj kandidati i partise socialiste per kryetar bashkise malesi e madhe, ka vijuar turin e takimeve ne zonat e kesaj bashkie te madhe tashme ne Qarkun e Shkodres.

Ndalesa e radhes ka qene ne Komunen Gruemire, ku I shoqeruar nga stafi I tij, dhe deputeti I Qarkut te Shkodres, Paulin Sterkaj, kandidati I PS eshte takuar me banore te fshatit gruemire cesme dhe ne lagjen Balshaj te kesaj komune, nje nga me te medha per nga shtrirja gjeografike ne rrethin e Maleisse se Madhe. Gjate fjales se tij, par ate pranishemve, deputeti I Partise Socialiste, Paulin Sterkaj ka deklaruar se Malesia e Madhe meriton drejtimin e duhur, me partine socialiste dhe me kryeministrin Rama. Ne takimin me banoret e fshatit Balshaj, kandidati I PS-se, Tonin Marinaj, garantoi se vemdnja ndaj projekteve per bujqesine do te jete maksimale, per zhvillimin e ketij sektori ne rrethin e Malesise se Madhe. Po ashtu Marianaj theksoi se nje garanci, per zhvillimin e Bashkise Malesi e Madhe, eshte deputeti Paulin Stekaj dhe besimi qe I ka kushtuar kesaj zone, Kryeministri Edi Rama.

Artikulli paraprakLLALLA: KANDIDATË TË INKRIMINUAR, ENDE ASNJË REZULTAT
Artikulli tjetërPËRFUNDON PASTRIMI I KANALEVE NË FSHATIN RRANXA