Nje makine ka humbur kontrollin duke u dale nga rruga per tu perplasur me murin e nje dyqani, ndersa ka perpasur edhe nje kalimtar qe po levizte me biciklete.Por fatmiresisht nga ngjarja nuk ka patur te lenduar.

Personat e perfshire ne kete aksident kane marre vetem plage te lehta pa pasoje dhe pasi kane marre ndihmen mjekesore kane dale nga spitali.Ngjarja ka ndodhi “Fermentimit” pasditen e se martes.Drejtuesi i automjetit tip citroen ngjyre gri me targa SH 37 29 E nga shpejtesia ka humbur kontrollin, per tu perplasur me murin e me pas me kalimtarin.Para se te mberrinte policia ne vendgjarje kane shkuar me heret disa banore te zones per ti dhene ndihmen e pare te plagosurve.Me vone  mberriti edhe policia qe nisi punen per kryerjen e hetimeve proceduriale.Grupi hetimor doli ne konkluzionin se shkak per aksidentin eshte bere  shpejtesia tej normave te lejuara te shoferit te makines duke  shakaktuar humbjen e kontrollit te mjetit nga ana e tij. 

Artikulli paraprakRAMA BËN ANALIZËN, 2016-ta ME RRITJE EKONOMIKE
Artikulli tjetërMURIQAN, ARRESTOHET SHTETASI MALAZEZ