Një këmbësor është aksidentuar nga një automjet dhe si pasojë ka mbetur i plagosur.
Aksidenti ka ndodhur në autostradën Fushë Krujë-Milot pranë Thumanës.

Drejtuesi i automjetit ka përplasur këmbësorin Agron Zira rreth 40 vjec dhe më pas është larguar nga vend i ngjarjes.

I plagosuri ndodhet në gjëndje të rëndë dhe është dërguar për ndihmë mjekësore më të specializuar drejt Tiranës.
Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikulli paraprakDY TE ARRESTUAR:NJË I SHPALLUR NË KËRKIM, NJË PËR ARMË MBAJTJE PA LEJE
Artikulli tjetërVAU DEJES:PLAGOSET NJE FEMIJE ME FISHEKZJARRE