Një ngjarje e rëndë është regjistruar gjatë së dielës në Malësine e Madhe.

Një 15 vjecar i ka dhene fund ne menyre me tragjike jetës duke u vettëvarur. 15 vjecari është evidentuar nga familjarët e tij i vetëvarur, të cilët menjëherë kanë njoftuar shërbimet e policisë të cilët nisen hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjajre të rëndë. 15 vjecari me inicialet, E. L, nuk ka shfaqur probleme më përpara, por grupi hetimor i policisë së Shkodrës ka marrë në pyetje familjarë të viktimës për zbardhjen e plotë të rrethanave të vetëvrasjes. Blute e Shkodrës, kanë kryer ekspertizën mjeko ligjore, dhe në trupin e viktimës nuk u konstatuan shenja dhune apo të ndonjë faktori tjetër, përveç varjes në litar. Materialet i kanë kaluar tashmë prokurorisë së rrethit gjyqësor të Shkodrës per veprime të metejshme