Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë me të gjithë një lajm të mirë se aktualisht në Infektiv po marrin trajtim vetëm 9 pacientë. Lajmin e bëri të ditur përmes një postimi në ‘Facebook’. Sipas saj, po vijon të ulet dhe numri i rasteve aktive në të gjithë vendin.

Kujtojmë se qarku i Vlorës është i pari pa asnjë rast aktiv deri më tani.

MESAZHI
🟢LAJM I MIRË
Vetëm 9 pacientë me #Covid19 po marrin trajtim në spitalin Infektiv, teksa vijon të ulet numri i rasteve aktive në të gjithë vendin 👍🏼