Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zbulon se deri më sot në Shqipëri janë kryer 1 milion e 221 mijë e 640 vaksinime.

Manastirliu thekson nevojën që kjo mbulesë vaksinale të rritet edhe më tepër.

Muaji gusht është i hapur për çdo shqiptar mbi 18 vjeç që do të vaksinohet dhe ministrja ripërsërit ftesën që të gjithë t’u drejtohen qendrës shëndetësore më të afërt për të marrë dozat.

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU

🌼 1,221,640 vaksinime antiCOVID janë kryer deri më sot, por duhet të rritet ende më shumë mbulesa vaksinale.

🗣 Ndaj, një ftesë për të gjithë ata qytetarë që ende nuk janë vaksinuar: Drejtohuni në qendrën tuaj më të afërt të vaksinimit👉 muaji gusht është muaj i hapur i vaksinimit për çdo qytetar +18 vjeç.

#MbroniShëndetin🙏🏼

#ShqipëriaBuzëqesh🌼

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/posts/359671028863073