Qytetarët kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë për të protestuar ditën e sotme përballë Kryeministrisë.

Mes tyre shihen manekinë, të veshur me veshje të burgosuri me foton e kryeministrit Edi Rama dhe foto të McGonigal.

Përballë Kryeministrisë janë organizuar qytetarë të shumtë, duke iu bashkuar në këtë mënyrë thirrjes së opozitës për të protestuar kundër korrupsionit në vend.

Artikulli paraprakPROTESTA E OPOZITËS, NIS MARSHIMI DREJT KRYEMINISTRISË. SOT JEPET VERDIKTI PËR VULËN E PD-SË
Artikulli tjetërSHPËRTHIM ME BOMBË NË NJË GJYKATË NË PODGORICË, NJË I VDEKUR DHE 5 TË PLAGOSUR