LIDHJE DIREKTE, ANALIZA DHE TË FTUAR NË STUDION E HAPUR KUSHTUAR PAVARËSISË. Star Plus, I ka kushtuar një vëmendje te veçante 102 vjetorit te pavarësisë se vendit.

Që në mëngjes, stafi I Star Plus I ka ofruar një atmosfere kuqezi te gjithë teleshikuesve. Star Plus, ka ofruar live momentin e vendosjes se kurorave me lule ne nder te patriotit te shquar Luigj Gurakuqi i cili ka një kontribut te jashtëzakonshme ne hartimin e deklaratës se pavarësisë. Me pas, duke bashkërenduar edhe me atmosferën ne Vlore, por edhe te ftuarit ne studio kane dhëne mesazhet por edhe kane komentuar tashme atë çfarë quhet edhe ngerci politik I 28-29 nëntorit.Por gjate studios se hapur, një vëmendje e veçante i është kushtuar edhe rolit te klerit ne pavarësinë e Shqipërisë. Star Plus, edhe ne ketë përvjetorështë pranë teleshikuesve, ne festat kombëtare por edhe ne çdo eveniment tjetër, sepse Star Plus është televizioni juaj.

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/V2uX_SU4Adk” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakMUZEU FESTON PËRMES ARTIT MODERN
Artikulli tjetërPANAIRI I BASHKËNGJITET FESTIMEVE