PËRFUNDON PROJEKTI PËR BASHKËPUNIMIN TURISTIK MES SHQIPËRISË DHE MALIT TË ZI .

Projekti Marubi nje model bashkepunimi per promovimin e e turizmit ndermjet shkodres dhe ulqinit ka perfunduar kete te merkure permes nje takimi ne ambjentet e hotel Colosseo
I pranishem ne kete aktivitet permbylles ishte edhe drejtori i fototekes marubi Lucian bedeni i cili i falenderoi te gjithe ata qe kontribuan ne kete projekt
Ky projekt filloi rrugetimin ne dhjetor te vitit te kaluar me ekspozita itinerarnte “reflektim mbi traditat tone, reflektim mbi vetveten”. Ekspozitat u hapen ne kryeqytete te ndryshme europiane si bruksel, paris, varshave, Budapest, Beograd, Ankara, Trieste etj me qellim promovimin e traditave te dy vendeve Shqiperise dhe Malit te zi.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/1xD0AD3btiU” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakM.MADHE, PLAGOSET EFEKTIVI I POLICISË ( Video )
Artikulli tjetërKOSOVA T’I NDALOJË ILAÇET NGA SHQIPËRIA