NGJARJA NE AKSIN SHKODWR – MURIQAN, POLICIA PO HETON NGJARJEN.Pas ngjarjes se rende ne aksin rrugor Puke Vau Dejes, serish ngajrjet nuk kane te reshtur ne rruget e Qarkut te Shkodres. Sipas policise se Shkodres behet me dije se ne oret e para te mengjesit te se martes ne aksin rrugor Shkoder Muriqan prane vendit te quajtur “Shtepia e Malesorit”,

tre persona te pa identifikuar me nje automjet Tip Golf, ngjyre blu e erret ( te dhena te tjera nuk jepen per mjetin), i kane dale perpara nje automjeti Tip Merxedez 270,  me drejtues shtetasin N. A., 40 vjeç banues ne Berat dhe pasagjer T. M., banues ne Berat, te cilet kane hyre ne PKK e Muriqanit Shkoder, dhe ju kane marre mjetin. Ngjarja po ndiqet me grup hetimor dhe po punohet per zbardhjen e plote te saj, Megjithate kjo ngjarje, rikthen friken ne rruget e Shkodres per nje rriktjhim te mundshem te maskave ne rruget e Qarkut te Shkodres, ku ne vetem 48 oret e fundit regjistrohen dy ngjarje te renda

Artikulli paraprakPËRGJAKET KRYQYTETI, 3 VIKTIMA NË MËNGJES
Artikulli tjetërNDAHET NGA JETA SKËNDER DRINI