Prokuroria e Sarandës ka nxjerr urdhër arresti për 34 vjeçarin me iniciale A. S., banues në Livadhe të Sarandës.

34 vjeçari dyshohet se natën e djeshme ka hyrë në banesën e 27 vjeçarit me iniciale L. K., duke vjedhur 20 milion lekë të vjetëra. Autori dyshohet se e ka kryer vjedhjen në bashkëpunim me disa persona të tjerë.

Sipas informacioneve të policisë autorët kanë thyer dritaren për tu futur brenda në banesë. Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe arrestimin e të dyshuarve. Neni 134 i Kodit Penal.