Real Madrid ka kohë që kërkon shërbimet e Kylian Mbappe. Los Blancos dukej se ishin afër transferimit të tij këtë verë, por gjërat nuk shkuan sicc duhet. Pavarësisht propozimit dhe ofertës së çmendur të kampionëve të La Liga, sulmuesi francez zgjodhi të qëndrojë në Paris, duke rinovuar kontratën.

Kjo ka acaruar tejmase madrilenët, që duket se kanë hequr dorë përfundimisht nga ai. Sipas Marcas, fokusi në merkaton e ardhshme do jetë diku tjetër.Kylian Mbappe mbetet një nga më të mirët sulmues në botën e futbollit. Cilësitë e tij nuk diskutohen, teksa prej vitesh merr për dore PSG-në drejt sukseseve.