Deputetët e opozitës të cilët janë përjashtuar nga Komisioni i Etikës javën e shkuar pas bllokimit të foltores në Kuvend, janë penguar nga Garda e Republikës që të futen në sallën ku pritet të mbahet mbledhja e Reformës Zgjedhore.

Flamur Noka dhe kolegët e tij demokratë dëgjohen duke thënë se Grada ka bërë shtetrrethim dhe se nuk po i lejojnë të ushtrojnë të drejtën e tyre.

Artikulli paraprakVAU I DEJËS, KISHTE HYRË NË NJË BANESË PËR TË VJEDHUR, ARRESTOHET NË FLAGRANCË 39-VJEÇARI
Artikulli tjetërGARA E KLERIKËVE, DUKA NË MESHËN E MIRËSEARDHJES