40 deputetë të dalë nga lista e koalicionit opozitar të 25 prillit 2021 do të jenë të pranishëm në takimin e thirrur nga Gazment Bardhi. Lulzim Basha dhe deputetet e tij nuk do te marrin pjese ne takim, duke iu referuar deklaratës që Basha bëri këtë të hënë në Kuvend. Ajo që bie ne sy është fakti se në këtë takim do të jenë edhe aleatët e PD-së, Mediu, Duka, Shehi, Dule, ndërsa nuk është përgjigjur nëse do jete në këtë takim Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda.

Do marrin pjese ne takimin e thirrur nga Gazment Bardhi:

1. Gazment Bardhi
2. Ervin Salianji
3. Ferdinand Xhaferraj (E konsideron aktivitet opozitar)
4. Agron Gjekmarkaj
5. Sali Berisha
6. Flamur Noka
7. Edi Paloka
8. Albana Vokshi
9. Luan Baci
10. Oerd Bylykbashi
11. Tomorr Alizoti
12. Tritan Shehu
13. Edmond Sapho
14. Elda Hoti
15. Asllan Dogjani
16. Sorina Koti
17. Lindita Metaliaj
18. Greta Bardeli
19. Kasem Mahmutaj
20. Ina Zhupa
21. Kastriot Piroli
22. Isuf Celaj
23. Ludovik Hasani
24. Bujar Leskaj
25. Saimir Korreshi
26. Dhurata Cupi
27. Jorida Tabaku
28. Xhelal Mziu
29. Dashnor Sula
30. Lefter Geshtenja
31. Qani Xhafa
32. Zheni Gjergji
33. Bledion Nallbati
34. Flamur Hoxha
35. Helidon Bushati
36. Dashamir Shehi
37. Fatmir Mediu
38. Agron Duka
39. Vangjel Dule
40. Ramdan Likaj

Deputetet te cilet nuk jane pergjigjur

1. Oriela Nebiaj
2. Agron Shehaj
3. Emilja Koliqi
4. Mesila Doda
5. Shpetim Idrizi
6. Nustret Avdullai
7. Gezim Ademi

Do te mungoje:
Ilda Dhori (Do të mungojë për shkqe personale. Është dakord me mbledhjen)

Deputet I pavarur

1. Petrit Doda

Deputetet e pozicionuar me Lulzim Bashen
1. Lulzim Basha
2. Oriola Pampuri
3. Andia Ulliri
4. Merita Bakiu
5. Kreshnik Collaku
6. Flutura Acka
7. Enkelejd Alibeaj
8. Eralda Bano
9. Arbi Agalliu
10. Selaudin Jakupllari

Artikulli paraprakAKSIDENT I TREFISHTE NË AKSIN LEZHË-SHKODËR
Artikulli tjetërNIS ASAMBLEJA E PS, RAMA: RRUGA DREJT SHQIPËRISË 2030, ME SFIDA TË MËDHA