Mbretëresha Elisabeth bën daljen e parë publike pas shtrimit në spital muajin tetor. Ajo është fotografuar në sediljen e pasme të makinës e veshur me një fustan dhe kapele jeshile të çelur.

Ditën e djeshme mbretëresha doli për herë të parë nga pallati mbretëror ditën e djeshme për të shkuar në pagëzimin e stërnipërve të saj.

Kujtojmë që Mbretëresha Elizabeth u shtua në spital në muajin tetor. Kjo ishte hera e parë që monarkja britanike shtrohet në spital gjatë këtyre 8 viteve të fundit

“Pas këshillave mjekësore për të pushuar për disa ditë, mbretëresha shkoi në spital të mërkurën pasdite për disa analiza paraprake dhe u kthye në Kështjellën Windsor të enjten në drekë dhe është në humor të mirë,” -u tha në deklaratën e Pallatit të Buckingham-it të 22 tetorit.

Artikulli paraprakNGA ZGJEDHJET E PJESSHME LOKALE TE PADIA PËR DVORANIN, PËR ÇFARË DO TË FLASË SOT META NË KONFERENCË
Artikulli tjetërMERKEL: MASAT ENDE TË PAMJAFTUESHME PËR T’U PËRBALLUR ME GRAVITETIN E PANDEMISË