Është mbyllur me rezultaton 0-0 ndeshja Vllaznia-Laçi e cila po luhet në stadiumin “Loro Boriçu në Shkodër. Vllaznia dhe Laçi provojnë shansin e fundit për një vend në Europë. Vllaznia luan minuta të mira në pjesën e parë duke kërkuar me ngulm golin, por mbrojtja mike është vendosur mirë dhe nuk po lë hapësira.

Në “Loro Boriçi”, dy skuadrat kanë një përballje direkte për vendin e katërt që të çon në Ligën e Konferencës dhe asnjërës nuk i lejohen gabime.

Artikulli paraprakRAMA PARALAJMËROI FASHAT PËR ENERGJINË, REAGON TABAKU
Artikulli tjetërVLLAZNIA BARAZON NDAJ LAÇIT, ZONA E EUROPËS BËHET MË E VËSHTIRË