Pjesa e parë e ndeshjes Tirana-Vllaznia është mbyllur me rezultatin 0-1 për ekipin shkodranë. Foli erdhi nga një penallti nga sulmuesi Bekim Balaj në minutën e 37’ të takimit.

Bardheblutë kërkojnë të rikthehen me çdo kusht te fitorja në mënyrë që të ruajnë pozitat në “Final 4”.

Nga ana tjetër, shkodranët duket se kanë rigjetur veten dhe një fitore e mundshme do i fuste ata në zonën e “Final 4”.

Artikulli paraprakDY FITORE PËR AKADEMINË VLLAZNIA
Artikulli tjetërMOS KINI FRIKË, SUKSESET PO VIJNË, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT