Mbyllet pjesa e pare e ndeshjes , Tirana- Vllaznia me rezultatin 2-0, e luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në Tiranë .

Vllaznia ka kaluar në avantazh që në minutën e 22 me anë të një penalltie të gjuajtur nga Herald Marku I cili ka kaluar skuadrën shkodrane në avantazh . Pasi kanë kaluar vetëm 7 minuta lojë Kaina godet në portë dhe shënon golin e dyte për kuqeblutë .

Mbyllet kështu pjesa e parë e lojës mes Tiranës dhe Vllaznisë e vlefshme për javën e dytë të Abbissnet Superiore.