Spitali i Kuvajtit në Rafah, në Rripin jugor të Gazës, është mbyllur dhe nuk është më funksional “për shkak të sulmeve të qëllimshme ndaj stafit të spitalit dhe zonës përreth”.

Drejtori i saj e bëri të ditur këtë pas bastisjes izraelite në një kamp refugjatësh në Rafah, me disa të lënduar të transportuar në spitalin e Kuvajtit, raporton Al-Jazeera.

Artikulli paraprakMIRATIMI I REZOLUTËS ANTI-KORRUPSION, META: POSHTËRIM NDAJ TË ASHTUQUAJTURËS REFORMË NË DREJTËSI
Artikulli tjetërZELENSKY THOTË SE S’I BESON PUTINIT, TEKSA BE PO MENDON PËR BISEDIME PËR PAQE ME RUSINË