Një i moshuar nga Kosova ka gjetur vdekjen në Shëngjin, teksa ishte me pushime. Mësohet se ai është mbytur në det ku kishte hyrë për t’u larë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:25.

Deri më tani nuk dihet identiteti i viktimës si dhe detaje nga ngjarja e rëndë.