Një ngjarje e rëndë është shënuar në Shkodër.

Mbytet një vajzë 7 vjeçe me inicialet Z.L në ujërat e lumit Buna në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë Ana e Malit.

7 vjeçarja po lahej me familjarët dhe pa pritur ka humbur jetën në lumin Buna.

Policia ndodhet në vendngjarje për të bërë sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.