NJË KONCERT INSTRUMENTAL I NJË NIVELI TË LARTË ARTISTIK. Me date 5 qershor ne teatrin Migjeni per te gjithe artdashesit shkodrane do shfaqet koncerti “Tinguj pasionesh” , nje koncert ndryshe dhe i nje niveli te larte artistik sa i takon performances instrumentale nga emrat me te njohur te muzikes shkodrane e jo vetem.

Nderkaq vijojne provat gjenerale Nga ana tjeter trupes profesinoiste do i bashkangjiten edhe talentet e reja. Organizatoret treguan se te tilla koncerte jane te vecanta dhe te nevojshme per publikun shkodran i cili nder vite ka ditur te vleresoje muziken e mire dhe te kultivuar prandaj shpresohet se kjo tradite do ruhet edhe ne vazhdim. Ndersa te plote koncertin “Tinguj Pasionesh” do mund ta ndiqni vetem ne Star Plus.

Artikulli paraprakMEDRESEJA E DJEMVE MBYLL VITIN SHKOLLOR
Artikulli tjetërVRASJA E PALOK LAZRI, PROKURORIA KËRKON 35 VITE BURG