Presidenti i Republikës Ilir Meta është ndalur në një prononcim për mediat pas aktivitetit të sotëm kundër trafikut të qenieve njerëzore. I pyetur për zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD-së dhe bashkëpunimin me të si opozitë, Meta tha se opozita më e mirë ndaj të gjithëve janë shqiptarët e ndershëm, duke folur më tej për bashkim.

“Mendoj se opozita më e mirë ndaj të gjithëve janë shqiptarët e ndershëm. Ata thjesht kanë nevojë për t’u bashkuar dhe për të çuar përpara vendin”, deklaroi Meta.

Artikulli paraprakMEDIAT ITALIANE, THIRRJE MOURINHO-S: SHPËTO ITALINË!
Artikulli tjetërPOLICIA APEL TIFOZËVE: SILLUNI SI EVROPIANË, OSE DO PËRBALLENI ME LIGJIN