Një ngjarje e paprecedentë ka përfshirë Princ Lekën dhe ish-bashkëshortja e tij, Elia Zaharia.

Kjo e fundi akuzohet nga princi se e ka dhunuar, bashkë me babain e saj, Gjergj Zaharia. Mësohet se Leka ka shkuar për të takuar vajzën e cila jeton në oborrin Mbretëror me mamanë e saj, por aty është përballur fillimisht me ofendimet e ish-vjehrrit dhe me pas me dhune fizike ndaj tij. Raportohet se princ Leka ka kërkuar edhe urdhër mbrojtje.

Artikulli paraprak‘GËRDECI’/ “S’KA DËSHMITARË QË MË FAJËSON”, MEDIU: ÇDO AKT KA QENË NË SHËRBIM TË INTERESIT TË VENDIT
Artikulli tjetër“DO TË RESTAUROHET”/ NUK DO TË PRESË VIZITORË PËR KATËR VITE, MUZEU KOMBËTAR MBYLLET DERI NË 2028