Policia e Vlorës ka sekuestruar një sipërfaqe toke prej 17.000 m2 toke me vlerë 1.7 milion euro, në fshatin Vuno dhe Jalë, Bashkia Himarë.

Toka ishte përvetësuar nga Murat Hysenaj nëpërmjet falsifikimit të dokumentave. 56 vjeçari banues në Vlorë, ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Falsifikim i dokumenteve” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale apo veprimtarisë kriminale” dhe policia njoftoi sot arrestimin e tij.