Një grua shqiptare është ndaluar nga autoritetet italiane pasi ka rezultuar të ishte e pajisur me dokumente false.

Gruaja, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, kishte pasaportë dhe leje qëndrimi greke të falsifikuara.

Por gjatë kontrollit në çantë, asaj i janë gjetur edhe 100 fishekë për çifte të kalibrit 12. Shqiptarja kishte në plan të udhëtonte nga Verona drejt Tiranës. Ndërkohë që tani do të përballet me drejtësinë italiane.

Artikulli paraprak4 AKUZA MBI 20 VJECARIN, PLAGOSI ME THIKË 2 SHOKËT E VET
Artikulli tjetërITALIANIA SHKAKTON AKSIDENT, PLAGOS 3 SHQIPTARË