Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do të jetë në opozitë në fillim të muajit, duhet absolutisht të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja. Besoni më shumë në veten tuaj. Vetëm në këtë mënyrë do të arrini të arrini rezultatet e dëshiruara për një kohë të gjatë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në këtë periudhë mund të vuani veçanërisht nga stresi dhe lodhja në përgjithësi. Ngadalë do të rikuperoni formën dhe gjendjen fizike dhe psikologjike që dëshironi. Ju duhet vetëm pak kohë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Pas javësh të vështira, veçanërisht në dashuri, situata ka tendencë të përmirësohet patjetër. Së shpejti edhe në punë do të keni kënaqësitë që keni dëshiruar prej kohësh.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Pavarësisht vështirësive sentimentale, ndoshta për shkak të shumë sipërfaqësore, tabloja astrale është mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje. Me pak fjalë, kini besim në veten tuaj.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Ka ardhur koha të reflektoni për të rizbuluar ndjenjat dhe ekuilibrin tuaj. Fjalimi vlen si në dashuri ashtu edhe në punë. Duhet të gjeni masat e duhura për të përballuar problemet por edhe gëzimet e jetës.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Më në fund keni gjetur sërish qetësinë, në ditët në vijim do të shihni që kënaqësitë do të vijnë edhe në vendin e punës, gjithashtu dhe ndoshta mbi të gjitha për angazhimin e madh që keni bërë deri tani.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në këtë periudhë jeni shumë nervozë për shkak të stresit të punës që po ju kaplojë. Kjo bie edhe në sferën sentimentale, por përpiquni t’i mbani nervat. Pse t’ia prishni ditën edhe partnerit dhe fëmijëve tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Kjo do të jetë një fundjavë shumë interesante në planin sentimental. Historitë e lindura së fundmi do të marrin konfirmimet e nevojshme, ato historike do të kenë jetë të re.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Duhet të besoni më shumë në veten tuaj, veçanërisht në vendin e punës ku, pavarësisht cilësive tuaja të padyshimta, nuk njihen meritat tuaja me të drejta. Guxim, nxirre zhavorrin tënd.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju duhet një pushim për t’u fokusuar në planet tuaja të së ardhmes. Mundohuni të relaksoheni dhe të gjeni përsëri buzëqeshjen tuaj. Kjo ndikon në qetësinë tuaj dhe të familjes ose partnerit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Rikuperoni energjinë tuaj edhe nëse rutina ju lodh lehtë. Përfitoni nga ditët e ardhshme për t’u çlodhur. Relaksohuni vetëm në këtë mënyrë do të gjeni buzëqeshjen dhe qetësinë e brendshme.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Do të keni ambicie të mëdha, por jo gjithmonë mjetet për t’i arritur ato. Punoni me dashuri dhe përkushtim dhe shumë shpejt do të shihni se do të arrini rezultatet e dëshiruara.