Presidenti Begaj ka shkarkuar nga detyra Komandantin e Forcës Ajrore, Gjeneral Brigade, Ylli Pulaj. Në këtë detyrë është emëruar Ferdinant Dimon.

Shkarkimi i Pulajt është bërë me propozim të ministrit të mbrojtjes Niko Peleshi dhe më pas Begaj ka nënshkruar dekretin.

Artikulli paraprakTIRANË, NESËR MBAHET MINISTERIALI I MINISTRAVE TË BRENDSHËM NË KUADËR TË PROCESIT TË BERLINIT
Artikulli tjetërMINISTRI I JASHTËM GREK SËRISH MESAZH SHQIPËRISË PËR ÇËSHTJEN BELERI