Rreth orës 15:00, në rrugën Koplik i Sipërm-Dragovoi, mjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin K. J., 25 vjeç banues në Lezhë, ka marrë flakë, dyshohet si pasojë e një shkëndije elektrike.

Drejtuesi i mjetit ka dalë nga makina dhe nuk ka pësuar dëmtime, ndërsa mjeti është djegur plotësisht si pasojë e përhapjes së flakëve.

Paraprakisht dyshohet se shkaku ka qenë një shkëndijë elektrike në baterinë e mjetit.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikulli paraprakPAMJE TE FRIKSHME NGA STUHIA NE KANADA, QEVERIA: ME E RENDA NE 100 VITE
Artikulli tjetërVLLAZNIA MUND POGRADECIN DHE KALON NË ÇEREKFINALE