Një makinë është përfshirë nga flakët në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur  mes Kullave Binjakë dhe Piramidës, ndërsa deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar.

Makina tip “Volksëagen Golf 5” është përfshirë nga flakët në pjesën e përparme. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat e policisë rrugore të cilët kanë krijuar një perimetër sigurie për kalimtarët.

Deri më tani dyshohet se shkaqet e zjarrit janë një defekt teknik në makinë, pasi kjo e fundit ka qenë duke lëvizur. Fatmirësisht shoferi ka mundur të dal jashtë saj pa pësuar lendime.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar edhe një zjarrfikëse. Ndërkohë policia po heto