Ka nisur me tensione të shumta seanca e kësaj kësaj të hënë në kuvend.

Ndërsa kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka nisur fjalën e sot, deputetët e opozitës kanë vënë karriget te foltorja e kuvendit.

Deputeti Flamur Noka ka mundur që të fusë dy tymuese në kuvend dhe i ka ndezur. Ndërkohë Nikolla pas këtij veprimi i ka thënë se është i përjashtuar.

Në sallë ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama. Pas votimeve vetëm nga mazhoranca Lindita Nikolla e ka mbyllur seancën.

Artikulli paraprakNOKA PARALAJMËRON PADI PËR PUNONJËSIT E GARDËS: PO PËRDORENI ME URDHRA TELEFONI
Artikulli tjetërPS MIRATOI MES KAOSIT BUXHETIN E 2024, BERISHA: FLAKADANËT DOGJËN PROCEDURËN ANTIKUSHTETUESE!