Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë për Pashkët. I shoqëruar nga Monika Kryemadhi, nga katedralja ortodokse në Tiranë tha se është një moment për të kapërcyer dhimbjet.

“Është një moment shumë shpresësjellës. Të kapërcejmë dhimbjet dhe të rrisim shpresat për të ardhme të mbarë për të gjithë këshilltarët e vendit tonë. Ishte kënaqësi e veçantë të uroja sërish Janullatosin dhe njëkohësisht për të gjithë besimtarët”, tha Meta.

“Kapërcimi i dhimbjes dhe lulëzimi i shpresës është surpriza më e madhe për të gjithë”, tha Kryemadhi.

Artikulli paraprakKREU I PSD DOSHI SHTRON IFTAR NË VAU DEJËS
Artikulli tjetërKREU I BASHKISË BATDH SPAHIA URON PASHKËN ORTODOKSE