Kjo e dile per te gjithe besimtaret katolik ne Shkoder dhe me gjere, ka nje rendesi te vecante, eshte dita e zojes se Shkodres, pajtores se qytetit te Shkodres.

Star Plus, I ka dedikuar kete te diele, pikerisht besimtareve te krishtere, duke transmetuar live te gjtiha evenimentet qe nga mesha e se dieles, e cila ka ardhur me nje mesazh te vecante per kete dite edhe nga arqipeshkvi I dioqezës Shkodër Pult, Mons. Angelo Massafra. Gjate jfales se tij ai u ndal tek rendesia e kesaj dite per te gjithe besimtaret.Qindra besimtarë kanë marrë pjesë në këtë meshë të shenjtë, e cila për të gjithe besimtaret ka percjelle mesazhin e besimit në zot .

Artikulli paraprakBANORËT: LAGJET E UNAZËS LINDORE NË ERRËSIRË
Artikulli tjetërZYRA E PUNËS, JO VETËM DERË PËR PUNË