Meta: Opozita të kthehet në Kuvend, me Ramën diskutuam për drejtësinë

Kreu i Kuvendit Ilir Meta zbardh darkën me kryeministrin Edi Rama mbrëmjen e së martës, 21 shkurt 2017. Në një prononcim për mediat, Meta tha se darka me Ramën ishte një takim rutinë pune. “Me kryeministrin Rama diskutuam për reformën në drejtësi. Duke komentuar priotestën e opozitës, ai tha se dialogu me opozitën është i rëndësishëm për integrimin europian. “ Opozita duhet të kthehet në Parlament”. Sa i takon mbledhjes së Kryesisë së LSI në orën 19:00 të pasdites së sotme, Meta tha se ka qenë e programuar dhe se nuk u vendos pas darkës me Kryeministrin.