Prerja e flokëve pas disa ditësh mund të na duket një vendim i gabuar por mos u shqetësoni pasi ekzistojnë dhe mënyra të tjera që do ju bëjnë të rrisni dy herë më shpejt flokët tuaja.

Një prej elementëve që ndikon në rritjen e shpejtë të flokëve tuaj është qepa e kuqe, pasi ato janë të pasura me squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit dhe që i bën flokët të shëndetshëm. Shtrydhni lëngun e katër kokrrave qepë të kuqe përmes një shtrydhëseje. Lëngun e përftuar përzjejeni me një lugë mjaltë dhe më tej pasi të jetë bërë një masë homogjene, aplikojeni në rrënjën e flokëve. Lëreni të veprojë mesatarisht 30 minuta dhe më tej lajeni kokën normalisht. Për të pasur rezultate sa më efikase, një veprim të tillë përsëriteni një herë në javë.

Artikulli paraprakSHAKIRA MË NË FORME SË KURRË MË PARË
Artikulli tjetërSHALLET IDEALE PËR NJË KOMBINIM TË SHPEJTË