Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba pati një telefonatë me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken , gjatë së cilës ky i fundit ripohoi mbështetjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për Ukrainën.

“Shefi i diplomacisë së Uashingtonit kundërshtoi me forcë çdo përpjekje për të vënë në pikëpyetje aftësinë e Ukrainës për të fituar në fushën e betejës,” shtoi Kuleba, duke nënvizuar se “Shtetet e Bashkuara mbeten një partner i besueshëm” i Kievit, të fokusuar në përparimin e fitores sonë dhe në sigurimin e një paqeje të drejtë. “.

Artikulli paraprakPS HAPI FUSHATËN ELEKTORALE, BERISHA: RAMA NË PARANOJA KISHTE MBLEDHUR VETËM NOMENKLATURËN MË TË NGUSHTË! KOMEDI E PAPARË
Artikulli tjetërPËR TË FJETUR MË MIRË, KËTO JANË USHQIMET IDEALE QË DO T’JU NDIHMOJNË